ظرفیت و اهداف روماک

ظرفیت و اهداف
- آماده سازی و بازاریابی محصولات کشاورزی تا ظرفیت 330،000 تن در سال؛
- نگهداری و ذخیره سازی 90،000 تن انواع میوه، سبزیجات، گوشت قرمز و گوشت مرغ و محصولات دیگر؛
- بازاریابی و صادرات محصولات کشاورزی؛
- ایجاد و معرفی برند ایرانی برای محصولات کشاورزی در بازارهای جهانی؛
- اصلاح نظام توزیع و تنظیم بازار محصولات کشاورزی؛


اغلب کشورهای مالک فناوری های به روز جهان در این زمینه با مرکز لجستیک و پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گستر پارس ارتباط برقرار کرده اند و این شرکت به طور مستمر از مشاوران بزرگ ترین مراکز لجستیک و پایانه های صادرات بین المللی بهره می گیرد؛ در این رابطه، نام برخی از این شرکت ها به قرار زیر است:
شرکتS  AT  مشهورترین و با تجربه ترین شرکت در زمینه ی ساخت مراکز لجستیک و پایانه های محصولات کشاورزی در جهان به شمار می رود که دفاتر آن در بلژیک و هلند واقع شده اند و دارای سابقه مشاوره، تجهیز و اجرای پایانه های تجارت الکترونیک در 24 کشور جهان می باشد.
شرکت GreenPars در روسیه واقع شده است و دارای سابقه ی ساخت واحدهای کشاورزی و راه اندازی کسب و کارهای مبتنی بر کشاورزی (agribusiness) در کشورهای حوزه ی CIS می باشد. 
شرکت AWETA، گروه تولیدی سورما از جمله مدرن ترین تولیدکنندگان سیستم نگهداری، بسته بندی و سورتینگ محصولات کشاورزی می باشد.

اهداف روماک (اهداف مجموعه)
نظر به ماهیت و عملکرد مرکز لجستیک و پتانسیل بالای کشور در تولید محصولات کشاورزی از یک سو و در نظر گرفتن تکامل و پیشرفت اقتصادی و سیاسی جهان از سوی دیگر، می توان اهداف زیر را برای چنین مجتمعی مد نظر قرار داد:
سازمان دهی توزیع، سیستم بازاریابی و فروش محصولات کشاورزی، خصوصا مرکبات، کیوی و سیب به خارج و داخل کشور به صورت الکترونیکی و آنلاین یا به صورت رو در رو در میان خریداران و فروشندگان ملی و بین المللی.
فراهم آوردن حمایت ها، پشتیبانی و مشاوره لازم برای تولید محصولات با کیفیت صادراتی با معرفی گونه و واریته های تجاری به روز دنیا برای حضور در بازارهای بین المللی
حرکت به سوی ایجاد یک سیستم کشت قانونمند و برنامه ریزی شده برای تولید محصولات کشاورزی.
معرفی و استفاده از تکنیک های فوق پیشرفته برای سورتینگ، بسته بندی و تجهیزات خودکار برای افزایش کیفیت بسته بندی و سورتینگ محصولات با شیوه های علمی و ارائه تجربیات به دست آمده برای توسعه ی این بخش.
آموزش تخصصی و ایجاد اشتغال پایدار برای فارغ التحصیلان بخش های تجاری و کشاورزی برای فراهم آوردن مشاوره در زمینه کنترل و نگهداری از باغات در تمامی مراحل کاشت، برداشت و بازاریابی بین المللی. 
ایجاد سیستم حمل و نقلی یکپارچه مناسب مطابق با استانداردهای بین المللی.